Vinárstvo

Sme malé vinárstvo situované na strednom Slovensku v dedinke Devičie. Očarila nás nielen dedinka, jej poloha a história vinohradov, ale aj milí ľudia a stovka pivníc vytesaných v tufe ktoré sa tu nachádzajú.

Starý čarovný kamenný domček sme v roku 2018 prerobili na vinárstvo, začali vyrábať naše víno a zároveň pripravovať pozemky na ekologickú výsadbu viníc. Od roku 2019 sme certifikované BIO vinárstvo...

Vin8rstvo

Vinár

David Papillon je Francúz, vinár a someliér. Papillon znamená motýľ – preto sme vybrali takéto logo. Víno vyrábame spôsobmi, ktoré sa naučil vo Francúzsku.

David študoval najskôr someliérstvo. Pracoval vo Francúzsku a Švajčiarsku ako someliér, kde prišiel do kontaktu s vinármi a chcel sa dozvedieť viac o ich práci. Potom odišiel do Austrálie, kde pracoval vo veľkých vinárskych podnikoch...

Vin8rstvo

Vína

Naše prvé víno sa zrodilo v roku 2018 z kvalitného bio hrozna dopestovaného v stredoslovenskom vinohradníckom regióne.
Hrozno nakupujeme od kamaráta a je certifikované bio, ručný zber.
Keď zarodia naše vinohrady, ktoré vysádzame, tak nám pribudne aj hrozno z vlastných ekologických viníc.
Rešpektovaním prírody umožníme hroznu aby sa ukázalo v jeho prirodzenej kráse...

Aktuálne vína na predaj

Vinohrad

Od roku 2018 pripravujeme naše pozemky na výsadbu viníc v ekologickom poľnohospodárstve priamo v Devičí. Veríme, že na zdravej pôde vieme vypestovať zdravý vinohrad. Všetko robíme v súlade s prírodou aby celý ekosystém fungoval ako celok.

Rozbory pôdy nám ukázali že táto vulkanická pôda (z vulkánu SITNO) má vyborný potenciál na dopestovanie dobrého a kvalitného hrozna.

 V apríli 2020 sme začali s výsadbou našich vinohradou. Prvý hektár bude slovenská biela odroda DEVÍN...

Vin8rstvo